7 Zimowy Bieg Trzech Jezior i 50 edycja GP Łubianka Cross

15 lutego 2009 odbyła się 50, jubileuszowa edycja Grand Prix Łubianki. W zawodach startowali reprezentanci KM UMK Toruń – Krzysztof Adamczyk, Adam Banaszak, Jerzy Zająkała, Szymon Gołębiewski i jego pies:) oraz Bogusław Pakalski. Zawody odbywające się na trasie w Zamku Bierzgłowskim w typowo zimowych warunkach wygrał ubiegłoroczny triumfator cyklu Batrosz Wiligalski przed Marcinem Banaszkiem (obaj z KM Truchcik Łubianka). Po biegu z okazji jubileuszowej 50-tej edycji zostały wręczone okazjonalne nagrody min nagroda dla uczestnika wszystkich 50-ciu edycji biegu – Andrzeja Szweca (Torec Toruń).
wiecej inforamcji na temat cyklu GP Łubianka Cross:

7 Zimowy Bieg Trzech Jezior.
W biegu odbywającym się w trudnych zimowych warunkach w pięknych lasach w okolicach miejscowości Gołąbki koło Trzemeszna wzięło udział około 650 uczestników, wśród nich także zawodnicy z krajowej czołówki długodystansowców. Tradycyjnie w ramach biegu rozegrano szóste Mistrzostwa Polski Grubasów na dystansie 15 km (w tej kategorii uczestników obowiązuje współczynnik BMI ponad 30). W klasyfikacji drużynowej (drużyny 5-cio osobowe) 3. miejsce zajęła ekipa – zaprzyjaźnionego z KM UMK Toruń – KM Truchcika Łubianka.